| Arriane a întrebat:

As vrea sa scriu o poveste pe wattpad. Dar nu stiu cum sa o impart in pagini si capitole.
Dau funda cui ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| sabinan01 a răspuns:

Păi, în primul rând să începem cu capitolele. Sus la numele tău este o săgeată. Nu da-i clik pe ea, ci ţi mausul pe ea. Acolo o să-ţi apară o mică listă printre care şi ``Lucrările mele ``. Dacă na-i încă o poveste o să te ducă direct la Creează. Acolo o să scrii un singur capitol. La următoarele te duci la lucrările mele.Acolo o să-ţi apară povestea. Acolo o să-ţi apară un plus lângă care scrie `` new part``. Acolo o să-ţi poţi face un nou capitol. Dacă vrei să scrii altă poveste este o sectinune tot la lucrările mele ``Povestire nouă``.
Cu paginile nu trebuie să ai treabă.Se delimiteaza singure.Aci depinde cat de mult scrii.

Succes!