| Mihai_Stoica_1996 a întrebat:

As vrea si eu o idee de nume pentru Brac German. Funda big grinbig grinbig grin

2 răspunsuri:
| Biaix a răspuns:

Daca e baiat poti sa-i pui numele de :Benjamin,Peticel ca pe catelul meu dar al meu e dalmatian,Negrutul,Puricel,Blecky,Ursulet ETC.
si daca e fetita tongueernuta,Laica,Lola,Lorelai, Bella, Cuta, Vidruta, Carolin
Sper ca te-am putut ajuta bafta. Funda te rog big grin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Rabdare! Exemple de nume destinate cainilor sunt cu milioanele, dar unui caine nu-i poti da orice nume, ai rabdare sa-l ai, apoi ii pui un nume potrivit cu caracterul său, ii poti spune Nero (de la nebunatic) ori zuzi (de la zapacit). Alege ceva dragălaș. Pentru ca e o rasă superbă, din toate puncetele de vedere.