| ♥•ßyencuţa•♥ a întrebat:

Asi dori sa stiu daca puricii de caine se iau pe om.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai "agata"si de om, dar de obicei nu stau prea mult.

14 răspunsuri:
| danteluta a răspuns:

Da se iau in mod sigur

| Iuliaana a răspuns:

Da, de la caine dahappy

| Pământul a răspuns:

Draga ♥•ßyencuţa•♥, as dori sa mentionez ca purecii de caine sunt purici generici, purici de baza, purici care se iau pe majoritatea mamiferelor ale caror piele poate fi strapunsa de purici, ceea ce include si oamenii. desigur, paduchii sunt o alta poveste, vai.

| FeFy` a răspuns:

Dawinking Normal

| brosu a răspuns:

Singurii purici care nu sar pe om sunt puricii de pisică, care sunt dependenţi de sângele pisicii, toţi celalţi, peste 100 de specii de purici migrează inclusiv pe om.
Cu câţiva ani în urmă a fost un documentar foarte bun pe Canalul Discovery.

| oannah a răspuns:

Da. la fel si cei de pisica. cea mai eficienta metoda e sa ii pui zagarda, iar daca e prea mic o sa iti dea veterinarul ceva prafuri. puricii se iau pe tine in sensul de sar pe tinehee hee

| Boo a răspuns:

Pai se iau... dc nu...winking

| annyalexa a răspuns:

Da, pot "sari" pe tine. tongue

| Lexy2609 a răspuns:

Desigur. Poti sa iti dai cainele cu praf de purici si atunci nu va mai trebui sa iti faci griji.

| claudiea79 a răspuns:

Am avut ciine si sareau capusile pe picioarele mele. dai cu solutie contra puricilor si capuselor ii pui solutia in blana odata la 4 saptaminii Frontline Spray
Incepand de la: 78. 00 RON
Pret cu TVA
Model: spray antiparazitar extern
Greutate: 0. 5 kg
Produs de: Merial

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA ADD LA farfy_din_breznita@yahoo.com te pup dulce unde vrei tu mai mult. Am purici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia *** in timp ce o sugibig grindancing//. by Zagara

| SigiGigi a răspuns:

Puricii de pe caine n-au sa sara niciodata pe om, blana cainelui e mult mai primitoare pentru ei.

| Agheana_Dan_1983 a răspuns:

Cum se formeaz puricii
si cum se tranzit la om