| EmiiLoveYou a întrebat:

Astazi mi-a fatat catelusa (bichon), dar 2 dintre ei erau morti. sad

Ca ar trebui sa fac acum cu mama si cel care a ramas ( adica cum sa ii ingrijesc ) si vreau sa spun ca este destul de murdara mama, dupa cat timp as putea sa o spal?

Răspuns Câştigător
| S0XoSoxo a răspuns:

E bine sa suni veterinarul a doua zi dupa nastere pentru a verifica daca totul a decurs fara probleme.
In perioada alaptarii, catelusa are nevoie de mai multa hrana si de multa apa proaspata, pentru a putea produce lapte. Incepand cu saptamana 4 de viata a catelusilor, le poti administra hrana pentru catei pisata si amestecata cu apa. In functie de recomandarile medicului veterinar, femela poate primi suplimente de calciu

1 răspuns:
| RedNose a răspuns:

Nu aveti ce sa faceti voi pana pe la o luna.
Doar de mama trebuie sa aveti grija sa-i oferiti mancare de calitate(royal cani starter) si sa ii dati ceva vitamine, e bine sa intrebati un vet. Mai las-o, dupa 10 zile, spal-o.

Multa sanatate mamei si puiutului!