| anonim_4396 a întrebat:

Ati prefera o reptila, un cameleon ceva...in locul unui catelus?

Răspuns Câştigător
| améliee a răspuns:

Cred ca ar fi mai usor de intretinut o reptila, dar s-ar putea sa fie mai distractiv cainele. Sincer, nu stiu, tot animale sunt, oricare ar fi mi-ar placea. Desi m-ar durea inima sa vad un animal intemnitat in casa cand ar putea fi liber.

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aky, în locul unui căţeluş?
Nu, mâncătorul de teme. Cum să prefer o reptilă în locul tău?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rămân tot la prima mea iubire, cățelușul!
Pa, pa.

| NoNameJunior a răspuns:

Nu as prefera altceva! cainele e mai jucaus si te mai si apara.

| klau95 a răspuns:

Desigurhappy voi nu stiati cat de desteapta e o testoasa de uscat sau o iguana? ia-ti una de mica si vei vede cat de mult se ataseaza de tinehappy
Si pe deasupra e f. fain sa studiezi o iguana, soparla, testoasa etc.

greece12
| greece12 a răspuns:

Reptila...Cameleon...
Stii,Aky,mult mai perfect decat un catelus pot fi numai DOI catelusi!

| danielcretu1980 a răspuns:

Fiecare cu preferintele lui.
mie imi plac blanosii happy

| Minks a răspuns:

Am avut un timp o iguana micuta. Era mai linistita decat un caine. Doar statea acolo si atat, ca un bibelou. Nu mi-as mai lua o reptila in locul unei catel. happy

| AleD a răspuns:

Eu sincer nuhee hee

| Bogdanux a răspuns:

Cainii imi plac mult, dar as lua un scorpion big grin.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Te-a inspirat iguana asta din reclama la Desperado? happy
Mi-as lua o tarantula...ca sa imi inving teama de paianjeni! Si m-as uita la ea cu ochii cat cepele, inghetata de spaima, bineinteles! Ma si vad alergand dupa insecte ca sa ii dau de mancare laughing

| carminaburana43 a răspuns:

Nu,nu as prefera nimic altceva, mie dintre toate animalele imi plac doar cainii pentru ca nu te uita niciodata si sunt fideli cum nici o fiinta de pe pamint.

| Klepto a răspuns:

Cainele ii cel mai smecher si mai inselator animal ever, mai ceva ca un cameleon.Trebuie sa-l duce afara la plimbare, altfel face in casa.Trebuie sa-i faci baie si sa-l perii sa nu miroasa urat si sa aiba o blana stralucitoare, ii cumperi haine si ai grija de el, mai mare decat iti acorzi tie.Ii cumperi mancarea care o vrea, ca sa o manance, ii dai oase sa roada, il lasi sa doarma unde vrea, il scarpini pe burta, cand mananci si se uita la tine, nu poti sa nu ii dai si lui, il duci la medic mai des decat mergi tu. Daca iti roade ceva, spui "catelusilor le place sa roada", cand vor ceva fac acei ochi mari de catelus care nu pot fi refuzati, cum sa nu iubesti cainii? Inca ei au si melodii, pagini de facebook http://www.facebook.com/Boo.Eu as vrea sa am un stegozaur, toata lumea are animale frumoase, masini rapide, bani multi, doar eu as fi unic cu stegozaurul meu.

| DraGfirE a răspuns:

Nu,pentru ca cu cainele te poti juca poti face multe lucruri cu o reptila doar o poti hranii, sa ii duci apa si atat dar fiecare cu parerea lui.

| A4DrIAn a răspuns:

Sti in afara de caine care imi place mult eu tias rocmanda un papagal sau nu stiu o pisica sau daca nu un caine de buzunar nu mananca mult face ca.ca cat un prumbel si e si simpatic.laughing
Funda?laughing

| SarbatoriFericiteTPUsiporumbeilororibili a răspuns:

Buaaah,n'o pot vota pe Mihaela32 cu inteligent si amuzant...wtf, la multi ani, nu era 31? E in aceeasi zi cu sfatuitoarea in dragoste?
Nu,eu te prefer pe tine! Te ador, ma jur. Daca imi dai portia ta de hrana sau chiar pe tine ca hrana kiss. Cameleonii si reptilele sunt seci, zgarie pe gat si au gust de unghii roase.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru SarbatoriFericiteTPUsiporumbeilororibili):

Multumesc pisicuta...a fost 31, am intinerit laughing Nu sunt in aceeasi zi cu Erotique, ziua mea a fost ieri, a ei alaltaieri. A ta cand e? tongue Sau la a cata viata ai ajuns?

| Abandoned a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

sad Trebuia sa fi fost moarta de mult...credeam ca i s-au dus toate vietile...dar asta are mai mult de vreo 7! puppy dog eyes

| SarbatoriFericiteTPUsiporumbeilororibili a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Atunci cu placere, sa mai intineresti! pai sunt in prima viata...pe 3 oct.implinesc pe a doua cica, asa zice TPU.

| NOname a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Miha, drag, la mulţi ani! Nu ştiam că a fost şi ziua ta. Să ne trăieşti!

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru NOname):

Pai, nici nu am vrut sa se stie laughing Multumesc frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as prefera un pui de tigru. Ba nu, mai bine doi ca sa nu le fie urat la joaca. Si i-as pastra pina vor fi destul de maricei, dupa care i-as da la zoo...

| simonanegru271207 a răspuns:

Mai eu am caine ...nu stiu daca as renunta la el sa plimb prin parc reptilalaughing