| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Ce specie de reptila imi recomandati? Sunt incepator si imi plac mult reptilele dar nu stiu ce sa imi cumpar. M am gandit la cameleon sau iguana. As vrea ceva care nu ma poate omorî preferabil prin muscatura ( pitonul e ok ). Ce imi sugerati?

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Agama cu barba. E usor de crescut si de intretinut, arata foarte bine, comportament mai placut de observat decat a majoritatii varietatilor de geko sau cameleoni. Dupa ce acumulezi minimul de experienta, de abia poti sa te gandesti la serpi sau iguane daca vrei sa-ti maresti colectia de reptile.

2 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Poti sa incepi cu o geko...Iti recomand sa vorbesti si cu alti crescatori pentru a vedea alimentatia si cum trebuie sa ii amenajezi spatiu.Am intalnit idioti care la cameleon i-au dat sa manace doar carne si a murit saracul...Cel mai ok e sa dai o fuga la un veterinar specialist pe animale exotice si sa iti dea el mai multe sfaturi.Iti pot recomanda o doctorita foarte buna din cluj in privat si ea o sa te lamureasca cu tot ce trebuie.

| Kenzo1234 a răspuns:

Crocodil!