| teodora555 a întrebat:

Aveti animale? Cum le cheama? Cati ani au? Ce rasa sunt animalele voastre?

Răspuns Câştigător
| andrei733 a răspuns:

Da am un papagal perus de 1 an di 2 luni si il cheama paco.Il iubesc

94 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Da am.Ii cheama Poly(baiatul) Toto(fata) au baiatul 7 ani si fata 5 ani si sunt perusi

| noktambul a răspuns:

Avem animale! Ele se cheama gaini.Ele se cheama pisici.Ele se cheama caini. Sunt ale mele si mi se falfaie de ce rasa sunt laughing

| klau95 a răspuns:

Perus:cypy,3 ani, e f.simpatichappy

| Psihiatra a răspuns:

Salut,Teodora.
Am 2 pisici, nu sunt de rasa dar le iubesc mult.Alba e mama lui Lis, cea de a doua pisica; Alba are 11 ani iar Lis are 1 an.Mai am un acvariu cu vreo 20 de pesti.Am 4 sanitari si restul sunt Guppy, daca tot ai intrebat de rasa tongue

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am un crocodil, il cheama Vasile si are 56 de ani. Nu prea mai are dinti, dar are prestanta la greu.

| 3ntzz a răspuns:

Am un hamster pe nume Rusty are aprox. un an jumate si e hamster pitic rusesc happy

| bianca_7396 a răspuns:

Pisica persana- bella-6 luni
ninfa americana-betty-8...9 ani

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Pai acum mai am 4 catei(caucazian, pekinez si pekinez imperial-stau la mine ei) iar la bunica doar unul pekinez.
Dar. laughing pekinezul imperial a nascutlaughing) inca 3 si acum am 7love struck
Nume : Tasha,Pinkie,Timmy,Roosie,Doggie, Negruta, iar cel de la buni Intrusa laughing
Ultimul caine are 8 ani, deci numele e vechi.

| Daviiiiiid a răspuns:

Da am un animal.Il cheama Spike.Are un an si 5 luni.Este Bulldog American.

| xlollypop a răspuns:

Un yorkshire terrier pe nume lucky de 6 luni:X:*

| GabyAdicaEu a răspuns:

Da am o catea pe nume Daisy si este lup alb elvetian, 2 hamsteri pe fata o cheama Sony iar pe baiat Trudy

| MihaelaDart a răspuns:

Motanul pe care l-am avut inainte era rasa europeana, pot sa zic ca a crescut alaturi de mine... il primisem de la matusa mea la varsta de 13 ani. A trait 16 ani. A murit in vara lui 2010 de cancer la rinichi si blocaj renal. Numele lui era Botticelli.

Dupa 6 luni cand am revenit in tara, chiar daca parintii mei nu mai vroiau animalut, am cautat sa cumpar un alt pisic, desi am gasit la o doamna ce avea in crestere mai multi. De la ea am adoptat un birmanez alb cu pete cafenii. Mi-a fost teama ca-si va schimba culoarea si va deveni cafeniu cu totul, dar a ramas alb pur si petele un pic s-au mai inchis intre timp.

Cand l-am adoptat avea 4 luni, asta fiind prin decembrie lui 2010, acum are varsta de 1 an si se aproape de 6 luni. Numele lui este Aristotel.

Acesta era Botticelli http://www.petz.ro/animale-de-casa/profil.php?cod=358

Aristotel: http://www.petz.ro/animale-de-casa/profil.php?cod=5710

La Aristotel nu am mai reactualizat profilul, acum cand revin iar in tara mai pun poze noi.

Inainte am avut un "pictor" (Botticelli), acum am un filosof (Aristotel) :))...

| teodora555 explică:

Acum sa va spun si eu. Ala din din imagine este motanul meu < este ca cel din reclama wiscas, are un an si 8 luni si il cheama pusy

| coss a răspuns:

Da un motan il cheama sysu are2 ani si 5 luni si are caracteristicile rasei somaleze.

| Cry11 a răspuns:

Am o catea ciobanesc mioritic de 1 an si 9 luni (Lady) si 2 perusi carora nu le stiu varsta exacta deoarece i-am prins afara (Paco si Cocolina).

| bloodyhell a răspuns:

Am o pisica neagra o cheama micuta si are 4luni

| MihaelaStyles a răspuns:

Doi papagali, Paco si Cora care sunt perusi si Paco are 3 anishori si Cora 2

| timioros a răspuns:

Pe vaca o cheama Carla pe Felmela caprea o cheama Titi, pe barbat dyuri 4 gaini : lili,carlos, mimi, nini 3 pisici: bingo, negrut, chichi 2 caini: Urechiosu si Marta
a da, era sa uit, si pe sobolanului din cotet inca nu i-am dat nume
ii dau acum tongueuturosu

| parkour1233 a răspuns:

Da am un caine.E de rasa caucaziana.Are 8 luni se fac cat ursii de mari.Si il cheama Bethoween.

| AndreeaRox a răspuns:

Am avutstraight face un dog german...Kenzo sad

| ByaNca26 a răspuns:

Pisica, Zara metin albastru de rusia.

| HappyPebbles a răspuns:

Eu am o pisica de 10 ani.O cheama Kitty, nu este de rasa, dar o iubesc mai mult decat oricehappy...

| VladimirPutin a răspuns:

Alisa, pisică, 3 luni...s-a sinucis

| RaVuL a răspuns:

Da, Paul, 6, om (fratele meulaughing)

| Kraxy a răspuns:

Bună!
Am animal, îl cheamă Wilma, are 13 ani[de câine], e Bichon.
O zi bună!

| cinderellaindreams a răspuns:

Eu am doua testoase.Pe femela o cheama Ketrin, iar pe mascul-Kevin.Le am de 2 ani.

| япончик a răspuns:

Acum nu am, dar am avut cel mai dragut ciine, de rasa pitbuli de culoare neagra, il chema tiganu, am fost persoana lui de incredere in jur de 4 ani, nul voi uita niciodata

| Kydie a răspuns:

Am doi papagali perusi femela si mascul, femela=Cypy si masculul=Rycky au 11 luni

| DanielXXL a răspuns:

DA 2 caini.Toti de 2-3ani.Pe unul il cheama Rex si pe celalalt Pufi. Un Pitbul(Rex) si un Dalmatian(Pufi).
P.S:pufi e femele, rex e baiat (poate o face pui 50%pitbul si 50% dalmatianlaughing )