| dragutzairina a întrebat:

Aveti idee cat dureaza perioada de gestatie la iepure sau dupa cat timp de la imperechere i-se v-a vedea sarcina (burtica).Raspundeti doar daca stiti sau daca sunteti experimentati. Fundtita

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

30 zile. daca a avut iepuroi se vede curand si burtica.sa scoti iepuroiul dupa imperechere.

2 răspunsuri:
| DanielDaniel13 a răspuns:

Fix 30 de zile si dupa 12 zile o poti palpa usor sa vezi daca are puiuti. multa bafta!

| dragutzairina explică (pentru DanielDaniel13):

V-asi fi dat la amandoi fundita dar din pacate nu pot dar decat una singura dar multumesc pentru raspuns loloiu1989