| KinderBeeeib a întrebat:

Aveti papagali? Daca da, cum i-ati imblanzit? Ps.Al meu e agapornis roseicollis si are 4 luni

Răspuns Câştigător
| Lollipop134 a răspuns:

Si eu am papagali trebuie sa fii foarte atenta cu ei trebuie sa ai multa rabdare si sa le vorbesti nu ii tine departe de persoane le place sa interactioneze cu ei incep sa ciripeasca. Bafta

8 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Hei. Cati ai unul sau doi? Acesti papagali nu pot sta singuri si le trebuie pereche. Ei bine, pot sta singuri, dar o sa sufere. Si eu am vrut sa-mi iau tot din-asta, dar am aflat ca trebuie sa fie doi. Asa ca am avut de ales : un perus / o nimfa sau 2 amorezi (asa ca al tau). Si numele de "amorez" te duce cu gandul ca trebuie sa aiba pereche.Si la pet shop erau 6 si stateau 2 cate 2 si se ciuguleau etc... Eu am ales perusul. Pai cu grija si rabdare il domesticesti. Ca sa nu mai chinui papagalul de singuratate i-ai pereche!

| KinderBeeeib explică (pentru AnonimKidd):

Nu am nici unul nici doi am 14 papagalul meu era singur in magazin si cel de la care l-am luat a spus ca avand in vedere ca e singur nu si-a gasit pereche ca oricum avea 1 luna cand l-am luat nu moare fara perechewinking crezi ca nu stiam? Ce om normal isi ia un animal fara sa stie nimic despre ei? Stiu prea multe despre animale mama e veterinar si imi petrec tot timpul acolo, nu cred ca stii mai multe ca mine. (nu ca ma laud) dar nu stiam pur si simplu cum sa-l imblanzesc mama a incercat si a reusit doar sa-l invete 1 cuvant si anume numele lui, Rick.

| iffet76 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Hei si eu am un amorez si nu moare daca e singur dar i trebuie atentie al meu e salbatic rau nu vrea sa vina la mine si fuge cand merg langa el cum as putea sa il dresez su cum a reusit mama ta sa il invete pe papagal sa isi spuna numele?

| florentina_9904 a răspuns:

Heii si eu am avut 2 papagali ai mei erau blanzi de cand i-am luat

| anamariaiancu a răspuns:

Ti-nel in cusca Da- i mancare regulat apa Sa o aiba mereu si tine-l inntrun loc calduros si linistit

| Ene_Adriana_1974 a răspuns:

Buna! si eu am 2 agapornis personata fata si baiat. baiatul este pui fata are 1 an de zile.de imblanzit pot sa-ti spun ca de mic trebuie si sa ai rabdare si TIMP in primul rand.ai mei fata ciupe rau dar baiatul nu ciupe deloc dar eu nu prea am timp sa stau cu ei..in rest imi plac foarte mult