| SakuraTheCherryBlossom96 a întrebat:

Aveti un gen preferat de muzica(sau mai multe genuri)? Care este?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Imi place foarte mult sa ascult muzica bine interpretata, valoroasa prin compozitie, interpretare sau stil... Imi place atat muzica usoara, cat si cea clasica. Imi place mult jazz-ul si gospel-ul, rock-and-roll, dixieland... muzica jamaicana, sau muzica tiganeasca originala. Am o singura exceptie - spun nu Manelelor.

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Toate genurile cu exceptia manelelor.

| DenissaDeea a răspuns:

Usoara si Manele ascult in egala masura.

eileen
| eileen a răspuns:

Imi place muzica crestina contemporana si muzicalurile.

Janina
| Janina a răspuns:

Eu ascult de la cutiuta muzicala pana la rock... orice dar NU manele big grin

| kh1ss a răspuns:

D`n`b

mariana
| mariana a răspuns:

Imi place muzica buna, melodioasa care exprima ceva si care poate sa-ti umple sufletul de bucurie. Intre genurile muzicale as alege muzica clasica, muzica usoara romaneasca si straina, ritmica care te dinamizeaza, te face sa fii optimist, dar as inclina sa subliniez faptul ca tin, ca la o comoara, la muzica populara, care ne defineste ca romani si in care ne regasim cu totii la un moment dat. Cand vrei sa-ti aduci aminte de ceva te ajuta romantele, care te fac sa navighezi in timpul ce a trecut si care poleieste cu"aur" varsta tineretii si aduce in suflet o licarire de neuitare si nemurire. Stilul manelelor ma indispune, pentru ca este o muzica imprumutata, secata de valoare si cu care te poti "intoixica" in toate statiunile de pe litoral, mai ales. Desigur ca, gusturile sunt diferite si sunt si persoane la care le place stilul manelelor, pentru ca o confunda cu muzica de petrecere, lucru complet inexact. Aceasta muzica este comerciala si se pare ca manelistii au invadat viata noastra, imbogatindu-se pe seama lipsei de gust artistic, care nu prea este cultivat la noi. Cred ca la orele de muzica in scoli copiii, ar trebui invatati ce inseamna calitatea in muzica si cum s-o recunoasca atunci cand au de audiat anumite genuri muzicale si poate ca, viitorul ne va ajuta sa fim mai elevati si la acest capitol, pretuind muzica buna, ascultata acolo unde se cuvine si nu in natura, atunci cand ar fi mai bine sa asculti trilul pasarelelor si sa te bucuri de relaxare, iar acasa la tine sa asculti numai tu ce-ti place si sa nu obligi vecinii sa asculte muzica impusa de tine, prin multitudinea de decibeli pe care o propagi prin peretii apartamentelor.
Buna intrebare si care te incita la o analiza a acestui domeniu asa cum au facut-o toti cei care au raspuns la ea.

| andi a răspuns:

House! dar si parazitzii imi plac, mai ales cand sunt la volan!

| jani a răspuns:

Muzica anilor....80-90 este preferata mea

| gabrielutzu a răspuns:

Heavy-metal, death-metal, nu-metal,, power-metal, gothic-metal, grunge, hip-hop, rap.

| Ella_6365 a răspuns:

Ascult orice, in afara de populara tongue. de obicei ascult rock, house si pop...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ma face vesel, trist, sa am chef sa dansez, orice gen dar sa ma faca sa simt ceva, nu-mi plac cele de umplutura tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Orientală, house, populară, etc.
Pa, pa.

| anuscha997 a răspuns:

Manele:X

| Kiddu a răspuns:

Ascult house si imi place mult.

| xyz a răspuns:

Muzica clasica si blues-ul. dar sper a nu fii unul din sutele de persoanele care confunda blues-ul cu melodiile lente interpretate de fel si fel de ...persoane.blues-ul adevarat e Eric Clapton, j j cale, j. l. hooker, b.b.king, etc.si mai ascult cesaria evora, patricia kaas, leonard cohen, si rock in special led zeppelin