| anonim_4396 a întrebat:

Azi a fost totul ok...am fost la targul liceelor la mall si m-am plimbat cu o colega prin mall.Am ajuns acasa si mi-am propus sa merg cu ea afara si cu cainele ei Mickey.
Am iesit afara si pe cealalta parte a strazii, o femeie cu un caine.Eu il tineam pe Mickey, iar colega mea in spatele meu.Si deodata fuge Mickey si il calca o masina.Am inceput sa plangem amndoua.Bine ca era un cabinet veterinar langa.Am mers si... Mickey avea hipotermie si pamant in gurasad...si a murit.
Au venit parintii ei si au mers acasa. Oare ma' v-a ierta vreodata? Voi ati patit asa ceva? Ce s-a intamplat dupa? Nu ma pot opri din plans.Cum am putut face asa ceva...sad.
vreau sa aud parerea voastra...

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uff e cam complicat sad. Saracul caine. Uite eu iti propun sa iti ceri scuze prietenei tale, desi nu e vina ta. Daca il tinea ea pe Mickey se intampla la fel deci tot una era.

Oricum, daca chiar iti e prietena te va ierta cu siguranta, trebuie sa inteleaga ca chestiile astea se mai intampla. Eu nu am trecut prin asa ceva, si nici nu imi doresc deoarece eu am un catel si il iubesc enorm. Nu stiu ce m-as face fara el.

Iti recomand sa-i faci cadou prietenei tale un nou catelus. Se va bucura enorm, deoarece aceste fiinte mici chiar iti fac ziua mai buna.

Multa bafta. Sper sa se rezolve sad.

| frikk a răspuns:

Desigur ca te va ierta. timpul vindeca absolut totulwinking stai linistitalove struck

| Sorinacio a răspuns:

Cereti scuze si cumparai un caine nou si acum depinde cum este pritena ta:daca este mai puternica, spiritual vorbind,(scuzati-mi exprimarea)i-ai un catel pe care sa-l cheme Mickey si care sa arata la fel ca el sau daca este mai sensibila i-ai un catel mai jucaus pentru a nu mai plange dupa Mickey.

| Asdffd a răspuns (pentru Sorinacio):

Problema este ca daca ii cumpar un nou catel...pe care sa il cheme tot Mickey, ea se va gandi tot la Mickey.

| Sorinacio a răspuns (pentru Asdffd):

Scuze pentru ca nu m-am exprimat corect.Sa inteleg ca ea este sensibila, sufletista si a tinut mult la el, nu? Cumparai un catelus nou, sa fie mai diferit de Mickey si sa aiba alt nume.

| Asdffd a răspuns (pentru Sorinacio):

Da...a tinut foart mult.Cand am intrebat'o ce mai face...il ingropa.sad.
Poate ii voi cumpara un catelus nou...dar nu stiu sigur daca va fi bichon havanez...

| Sorinacio a răspuns (pentru Asdffd):

De preferat sa-i cumperi alta rasa, evident una care ii place.Noul ei catel sa nu aiba nimic in comun cu Mickey pentru ca daca va avea prea multe, saraca fata isi va aduce aminte de Mickey si va fi trista.

| Asdffd a răspuns (pentru Sorinacio):

Da...ai dreptate mutumesc pentru ajutor:*.

| PlasticMoon a răspuns:

Ca sa-i arati ca esti o prietena adevarata cere-ti scuze, punete in locul ei.Este greu, adevarat dar nu avem cum sa schimbam destinul.Asta i-a fost soarta catelusului.Eu am o idee.Lasa sa treaca mai mult timp cam o luna si fa-i prietenei tale cadou un pui de catelus, cu siguranta o sa se bucure chiar daca nu-l va putea inlocui pe Mickey.EU in locul tau asa as face.Acum depinde numai de tine ce vei face.Succes si sper sa se repare lucrurile. :*

| Asdffd a răspuns (pentru PlasticMoon):

Vad ca mi-a raspuns la mesaj. Sper sa nu fie suparata pe mine...
Problema e ca ea a avut un bichon havanez...dar vad eu...winking

| PlasticMoon a răspuns (pentru Asdffd):

Toate se vor rezolva.E normal sa fie suparata si pe tine oarecum.Chiar daca nu stii ce fel este acest sentiment incearca sa-ti dai seama.Eu am incredere ca te va ierta. happy

| Matei_Pojala_1993 a răspuns:

Daca e un prieten adevarat te va ierta, nu ai facut-o cu intentie.

| WhiteCat645 a răspuns:

Nu e vina ta. Se mai intampla. Adevarul e ca trebuie sa fii foarte atent/a cu animalele, oamenii si chiar cu obiectele. E foarte greu sa treci peste, dar sigur te va ierta.

| AristotelDenis a răspuns:

Sunt de acord cu toti dar exista sanse ca parinti ei sa nu te ierte

| Annis a răspuns:

Trebuii sa te ierte ..nu ai facut-o cu intentie..saracul catelus.dar cred ca stie si ea ca nu a fost vina ta. daca era catelul unei prietene probabil tynei si tu la el asa ca incearca sa ii fi alaturi si sa cautati un alt catelus puppy dog eyes bafta:*sad

| RaPiDiStU_7379 a răspuns:

R.I.P! Daca sunteti prietene foarte bune o sa te ierte. Probabil o sa stea ceva timp suparata pe tine, dar stai linistita stie ca nu ai vrut si ca iti pare rau