| McDLove_6908 a întrebat:

FUNDA Unde are loc targul Liceelor bucuresti? (Targul oferta educationala)?

4 răspunsuri:
| Akka a răspuns:

La palatul copiilor ...azi am fost si eu acolo big grin

| RoDominikaNo a răspuns:

Târgul liceelor din Capitală

Elevii care termină în această vară clasa a VIII-a pot afla ce oferă liceele şi şcolile profesionale din Bucureşti, în cadrul Târgului de Ofertă Educaţională, care se deschide astăzi, la Palatul Copiilor.
Tinerii de la Colegiul „Ion Creangă" pot studia limba japoneză

Astfel, toate liceele şi şcolile de arte şi meserii bucureştene vor avea standuri în care vor prezenta numărul de locuri pentru clasa a IX-a, materiile studiate, limbile străine predate, profesorii renumiţi, „de gaşcă" sau mai severi. De asemenea, şcolarii vor putea sta de vorbă şi cu colegii lor mai mari. Târgul va fi deschis până pe 25 mai.

Potrivit Inspectoratului Şcolar al Municipiului Bucureşti, aproape 13.800 de absolvenţi de gimnaziu vor participa, în acest an, la repartizarea computerizată, după terminarea clasei a VIII-a. Cei care vor să se înscrie la licee vocaţionale sau sportive trebuie să susţină, în perioada 12-15 iunie, probe de aptitudini.

Conducerile şcolilor vor organiza şedinţe de instruire cu părinţii şi elevii, pentru prezentarea şi clarificarea tuturor aspectelor legate de admiterea pentru anul şcolar 2008-2009. Repartizarea computerizată va avea loc pe 27 iunie.

| SHINeeLover a răspuns:

Si eu am fost atunci. Isi mai aduce careva aminte de un tip de la Xenopol? Nu cel cu alunita, celalalt mai dragut.laughing

| Dede_5636 a răspuns:

La palatul copiilor