| Andreea_Mălina_1999 a întrebat:

Azi dimineata mi-am gasit papagalul tremurand, cu toate ca I-am invelit cusca cu un prosop, ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Du-l la veterinar sa nu aiba ceva serios.

| ItsEliana a răspuns:

S-ar putea sa fi răcit, du-l la veterinar. Dacă nu poți, tine-l la căldură și ai grija sa mănânce și sa bea apa. Întreabă la o farmacie veterinara ce ar putea avea. Dacă nu a avut mai demult semne de boala, poate doar l-a speriat ceva. În orice caz, mai bine il duci la un veterinar pana nu se agravează starea lui.