| Saya555 a întrebat:

Ce se intampla daca pui papagalul in alta cusca? FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Eu am avut doi perusi care erau liberi in casa. La un moment dat cineva mi-a dat inca o colivie. Amandoi perusii o priveau foarte circumspecti. Am incercat sa le pun si mancare inauntru dar degeaba. Totusi,dupa cateva saptamani de tatonat terenul unul din ei a intrat si a mancat din mancare. Cand l-am inchis in colivia aceea parca inebunise, rodea gratiile ca sa iasa afara.
Parerea mea ca se acomodeaza cam greu cu alta "casuta". totusi, depinde de fiecare pasare in parte.
Toate cele bune!