| D0zzz a întrebat:

papagalul meu (perus) are un mic guguloi in partea stanga a ciocului si are cioculetul putin uscat. E vioi si tipa, dar totusi, credeti ca are ceva ingrijorator? Mi-am propus sa merg cu el la veterinar, dar nu suporta sa-l pun in cusca de tranport, tipa si mi-e mila de el. Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| AlexandraIonela10 a răspuns:

S-ar putea sa aiba raie varoasa, dar daca nu vad o poza nu-mi pot da seama.are o crusta alba?

| AlexandraIonela10 a răspuns:

Inseamna ca are din nou raie. aplica acelasi tratament in acea zona.

| D0zzz explică:

Da, e un guguloi cam alb.

| D0zzz explică:

Mentionez si ca a mai avut acum un an raie, am fost la veterinar cu el si a fost sub tratament. I-am dat cu vitamina a pe cioc si i-a trecut. Acum vad ca iarasi are ciocul uscat, dar are guguloi numai intr-o parte. Inainte avea in ambele.