| gabriel10 a întrebat:

Azi m-am gandit sa le iau si eu la pisicile mele ceva mancare pentru ele(e prima data cand le iau). Le-am luat niste "perinite" Julia dar spre mirarea mea de abia se ating de ele, adica nu mananca mai deloc.Cum as putea sa le fac sa manance? Pisicile sunt de astea obisnuite nu de alea siameze etc.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mancarea Julia este o marca pe care n-o mananca nici pisicile maidaneze! Am cumparat si eu pentru ale mele si cand am vazut ca nu o mananca am dus-o afara la maidaneze! Nici ele nu o mananca. Eu am gasit un tip de mancare de pisici care se numeste "Top-Cat" care nu costa mult (la noi este cam 7 -7, 5 lei/kg) pe care pisicile o mananca pe rupte si care are si PH neutru, adica este indicata la pisicile care au fost castrate sau sterilizate si care au tendinta sa faca litiaza renala (piatra la rinichi!). La mine in oras sunt doar doua magazine care au acest fel de mancare de pisici. Pentru pisicutele tale, te sfatuiesc sa cumperi din mai multe feluri de mancare cate 50-100 de grame si sa le pui pe fiecare in cate un vas, fara sa le amesteci, si o sa vezi care vas se goleste intai!

4 răspunsuri:
| IceBlood a răspuns:

Incearca Wiskas happy

| gabriel10 explică:

Eu le dadeam pana acum lapte, pesti mici(tata e pescar) si cam ce ramanea de la noi.

| pisipisicutzapispis a răspuns:

Poti sa le pui in bolul cu lapte ca sa pluteasca

| ricardo_8991 a răspuns:

Inseamna ca nu le place mancarea aceia si iale altele