| AmbroAndrewszz a întrebat:

Azi pentru prima oara am lasat usita colivie deschisa sa vad care perus iese, a iesit perusul mascul, oare ii bine daca il scot in fiecare zi de azi incolo? Inca nu l-am dresat! O sa il pot dresa pe parcurs?
Ps : Ii am de 3 luni tongue!

Răspuns Câştigător
| DLeonard a răspuns:

Nu il lasa sa stea inchis in colivie. Scoatel cel putin 1 data pe saptamana dar ai mare grija sa nu manance din plante(daca ai). Daca il ti inchis o sa uite sa zboare si o sa ajunga la stadiul in care va incepe sa roada din colivie incercand sa iasa, iar acest lucru duce la fisurarea ciocului si mai apoi la moarte.

7 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Papagalii trebuiesc dresati de cand sunt pui.

| AmbroAndrewszz explică (pentru Amelya02):

Nu neaparat!

| Amelya02 a răspuns (pentru AmbroAndrewszz):

Ba da, trebuie sa ii inveti de mici, cand ajung la maturitate este foarte greu sa invete ceva.

| AlexCrb a răspuns:

Papagalii mei se plimbau putin prin camera si se intorceau mereu la colivie. E bine sa ii lasi mai liberi.

| AmbroAndrewszz explică:

De intrat, o intrat singur, a fost chemat de iubita tongue!

| AmbroAndrewszz explică:

Astazi a fost prima oara, si ii scot in fiecare zi, ca sa nu uite sa zboare...

| ali7777777 a răspuns:

Este bine sa ii lasi sa iasa din colivie dar sa reusesti sa ii bagi la loc.si eu am perusi de 2 ani dar nu am reusit sai dresez.