| Alexanddddra a întrebat:

Am un perus mascul care are un an si ma`m gandit sa ii cumpar o femela dar care sa aiba 2 - 3 luni.Credeti ca fac bine..ma gandesc doar ca nu o sa o accepte..perusul meu nu este agresiv.pot sa il mangai s ail ating nu musca nu cred ca ia`r face nici un rau..si cum sa procedez prima data cand o aduc pe ea? ..sa ii las pe amandoi in colivie? ..Va rog foarte mult sa imi raspundeti cat mai repede.Multumesc! :*

1 răspuns:
| ImHereForYou a răspuns:

Nu...cand o aduci pe ea, o lasi libera in camera, si deschizi si usa lui de la colivie! Asa se vor acomoda unul cu celalalt intr-o zi, maxim doua...si vei vedea ca pana la urma ea va intra din propria initiativa in colivie cu el!
Chiar faci foarte bine, e sezonul imperecherii pe facebook, deci este si la animale!