| ღNameღ a întrebat:

Bine, deci gata! Pun punst raspunsurilor ****, cine vrea sa isi bata joc, NU aici, in alt loc!

Deci, mie imi plac mult animalele, si de cand ma stiu am avut ba capre, ba gaini, ba tot felul! (eu in weekend stau la la tara si in timpul saptamanii in bucuresti) asa, si acum cam 2 luni am gasit o catelusa pe strada. M-am atasat muult de ea. si eu am si un catel liber prin curte (beagle) si amandoi sunt liberi. iar catelul are ganduri.destul de perversestraight face, si nu as vrea sa am probleme, evident o pot castra, deeci asta nu e o roblema\dancing. Asa, revenind la intrebarea mea...

Eu de ziua mea, adica de 24 aprilie, imi doresc o capra.

Stiu ca suna ciudat, am fost weekendul trecut la un cioban si togmai ii nascusera caprele, am pus ochii pe o ieduta care avea o zi, am tinut-o in brate si e o scumpaaa, si da, stiu ca atunci cand o sa fie mare nu o sa mai fie la fel, dar am mai avut, si daca a fost a mea a mea va ramane indiferent cum arata.

Deci, asa, imi doresc mult o capra si gata!

Tata mi-a spus, ori capra ori catelusa.

O sa mooor, imi doresc uffff, nu pot spune cat de mult o capra, dar catelusa... pe care o vad eu dimineata ca vine la mine si e cuminte si ii dau sa manance si se joaca(as da-o cuiva de incredere) si deodata sa dispara din curte, sa nu o mai amsad parca ma doare cand ma gandesc la toate astea, si in plus, la mine are absolut tot, iarba, copaci, pamant, alt partener de joaca, pfuuuu o gramada de spatiu, apa si mancare foarte foarte buna pentru caini, si am luat-o de pe strada pe catelusa, acum ce sa mai zic, sa i-o dau cuiva cand acum incepe si ea sa prinda curajsad

Imi e mila, dar eu ce sa fac...capra sau catelusacrying sincer acum, voi nu stiti cum e sa ai o caprita si nu va bateti joc, vb f serios, nu crd ca stiti cum e sa ii dati voi din biberon si ea chiar sa va creada mama lor, eu am mai avut, si e extraordinar.

Daca nu va simtiti in stare sa raspundenti sincer si fara glume proaste, nu mai raspundeti, nu am chef de "smecheri" care sa se dea ei aici mari ca vai repede au subiect de discutie
Am mai pus inttrebarea odata pentru ca am omis sa spun ca daca nu iau capra pana pe 24.4.2012 aceasta va fi taiata si vandutasadcrying
:X helppp

Răspuns Câştigător
| pintexim a răspuns:

Offf...se vede ca iubesti mult animalele la fel ca si minebig grinNu inteled de ce te punse alegi in doua animale care le iubeti ff mult eu zic dupa parerea mea sa pastrezi cainele si sa iei si o capra adica pan'la urma nu este asa greu sa ai grija de 2 catei daca stai la curte(eu am trei la tara)cu capra e mai greu un pic de tot eu sincera sa fiu le-ai pastra pe amandoua, spune-i tatalui tau ca nu poti alege din doua animale care le iubesti ff mult nu cred ca tatal tau ar putea sa aleaga dintre tine si fratele tau (am dat doar un exemplu)Daca vrei o capra ai pute da cateaua la un vecin de incredere asa vei putea vizita catelusa de cate ori vrei tu (nu cred ca o sa iti interzica cineva sa nu o vezi)intr-adevar este o decizi grea mult succes:*

| ღNameღ explică (pentru pintexim):

Mersi:* o sa incerc sa il conving sa le tinem pe amandouahappy, si apropo, am 6 catei, un papagal, multe gaini/gaste/ratuste/fazani, iepuri, acvariu... sper sa nu se supere daca mai adaug si o capralaughing, o sa incerc, mersi de ajutor:*

| Codeine a răspuns (pentru ღNameღ):

Pai eu zic ca daca vrei sa le pastrezi pe amndoua mai bine dai catelusa la bunici ca sa o poti vizitawinking des :*!

| pintexim a răspuns (pentru ღNameღ):

Asta da Gradina Zoologicalaughing.Dar totusi sper ca ai mare grija de el e(nu ti-o spun din rautate)un animal este o responsabilitate in plus si costuri multe fie ca este caine, pisica, peste sau broasca etc.)Acum daca vrei sa mai ai un animal pe langa toate pe care le mai ea mult succes!:*Dar merita pentru toata dragostea pe care ti-o ofera!

| ღNameღ explică (pentru pintexim):

Da da da da:X:X:X l-am convins sa tinem toate animalele si sa nu mai dam:X yeeee, am fost azi sa vad capra pe care o sa mi-o iau, si toate sunt adorabileee, initial alesesem una care nu avea mama si era singura care sarea de nebuna prin aer, un puiut (fata) de 1 saptamana, apoi am vorbit cu tata si mi-a spus ca daca o sa mi-o iau in vacanta de paste, mi-o ia neintarcata, si o sa ii dau eu din biberonlaughing
Abia astept, o iau pe 7 aprilie, si imi aleg alta ca sa fie mica, iiiilaughing
Multumesc ca m-au ascultat si chiar mersiiii ca dupa ce ti-am dat fundita, m-ai ascultat in continuare:*

| pintexim a răspuns (pentru ღNameღ):

Ai vazut ca pana la urma se rezolva totul mult succes in continuare:*!

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu rad de subiect cat rad de marimea textuluilaughing
Ok, si eu am trait la tara, si am stat printre animale si stiu cum este. Sincer, mai, inteleg cum e sa iubesti animalele, dar spre deosebire de o capra, cainele se ofera primul sa fie taiat in locul tau daca e nevoie.
O capra este, nu stiu cum sa zic, nu este ca un caine, si inteleg ca nu-ti convine ca zic asta, dar asa este.
Nu te poti juca aport cu o capra. Plus, ca mirosul de capra v-a intra in haine, si nu o sa fie foarte placut. O capra daca nu are chef de tine, te loveste si pleaca.
Un caine, daca nu are chef de tine, il enervezi putin, si o sa te muste in joaca, si tot isi face chef de tine.
Un caine iti este mult mai apropiat, si te asculta mult mai mult, nu ii poti zice unei capre sa taca, ca aia nu tace decat daca o tai, in schimb, un caine, daca-l iei cu tine, sau stai putin cu el afara, se potoleste, daca-l zmotocesti(joci) cu el pana oboseste.
Plus, ca o capra cere mai multe responsabilitati, si cum am zis mai sus, nu e asa draguta ca o catelusa.
Eu suncer sa fiu, in locul tau as alege catzelusa, este mult mai simpatica si mai "sociabila" decat o capra.
Gandeste-tewinking

| Codeine a răspuns:

Pai stiu ca este dificil pentru tine puppy dog eyes.,dar gandeste-te de care te-ai atasat cel mai mult? puppy dog eyes ...sigur vei zice ca si de ied si de catelusa :X pai gandeste-te ca daca vei avea o capra intr-un final va trebui sa o taie cand imbatraneste straight face si tu atunci vei fi mai mult atasata de ea si vei fi foarte trista sad, iar catelusa ar fi o alegere, dar stiu ca ti la amandoua deci ar fi bine daca vrei sa le pastrezi catelusa sa o dai la bunica...si tu sa pastrezi caprita ar fi o solutie buna happy :X asa vei putea sa vizitezi si catelusa :X! Succes! :*

Sper ca te.am ajutat! puppy dog eyes.

| ღNameღ explică (pentru Codeine):

Nup, daca as avea capra, ar murii de batranete, nu as lasa pe nimeni sa ii faca vreun rauhappy

| Codeine a răspuns (pentru ღNameღ):

Pai foarte bine inseamna ca iubesti animalele :X si mie imi plac!

| ღNameღ explică (pentru Codeine):

sad Si tu cum zici ca e mai bine sa faccrying ...adica, tu ai alege catelusasad?

| Viseinalbsinegru a răspuns:

Deci ca sa inteleg:trebuie sa alegi intre caprita si catelusa?

| Deea_1478 a răspuns:

Greu de spus, te inteleg si eu am avut de ales intre o pisicuta foarte draguta si un caine pe care il vad in fiecare zi cand vin de la scoalacrying...Revenidn. Eu in locul tau as da catelusa cuiva de incredere si as lua capra, pentru ca ar fi pacat sa fie taiata. imi este foarte mila de ambele dar as lua '' capra '' cainii nu se taie.