| Bianca555 a întrebat:

Buna
Astazi togmai m-am mutat intr-o casa iar in curte este o piscina mare si adanca iar catelusa mea este foarte curiosa si era s-a se innece in piscina de 2 ori daca nu eram acolo sa o salvez ce pot sa fac ca sa nu mai cada in piscina va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Daca poate sa urce pe unde se intra in piscina atunci nu ar fi problema, poti sa o inveti sa coboare pe acolo si va invata si cum sa iasa. daca nu, ar trebui inchisa undeva si lasata doar cand e supravegeata de cineva. cainii nu se ineaca, dar daca stau foarte mult fiindca nu poate sa iasa atunci pot obosi si se pot ineca.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cainii stiu sa inoate inainte sa mearga.

| ElenaSA a răspuns:

Sa o tii cat mai departe de piscina.Animalul e curios.

| VladGH a răspuns:

Ar trebui sa poata inota catelusa ta, cum adica sa se innece? Poate sa se innece din motiv ca nu poate inota sau ca nu are pe unde sa iasa din piscina.

| SweetAl3x a răspuns:

Daca nu stie sa inoate, cu toate ca n-am mai auzit asa ceva, ia-o tu in apa si tine-o asa pana deprinde miscarile si incepe sa se tina singura la suprafata. Ar trebui sa se intampla asta destul de rapid.
Apoi, vei sta linistita, ca daca va mai sari in apa, va putea sa inoate si nu va mai exista riscul de inec. Conteaza totusi sa aiba si pe unde sa poata iesi singurica.

| Bianca555 explică:

Si nici nu are pe unde sa iasa din piscina deoarece nu exista nici o scara

| mitzamitza909 a răspuns:

VAI doamne...so mai pomemit caine sa nu stie sa innoate? lol..laso fara frica! mersi. funda?

| Cronen a răspuns:

Pai, trebuie sa descoperi ce o atrage acolo.

| Bianca555 explică (pentru Cronen):

Are 3 saptamani deci este foarte curios