| ღNameღ a întrebat:

Bine, deci gata! Pun punst raspunsurilor ****, cine vrea sa isi bata joc, NU aici, in alt loc!
Deci, mie imi plac mult animalele, si de cand ma stiu am avut ba capre, ba gaini, ba tot felul! (eu in weekend stau la la tara si in timpul saptamanii in bucuresti) asa, si acum cam 2 luni am gasit o catelusa pe strada. M-am atasat muult de ea. si eu am si un catel liber prin curte (beagle) si amandoi sunt liberi. iar catelul are ganduri.destul de perversestraight face, si nu as vrea sa am probleme, evident o pot castra, deeci asta nu e o roblema\dancing. Asa, revenind la intrebarea mea...
Eu de ziua mea, adica de 24 aprilie, imi doresc o capra.
Stiu ca suna ciudat, am fost weekendul trecut la un cioban si togmai ii nascusera caprele, am pus ochii pe o ieduta care avea o zi, am tinut-o in brate si e o scumpaaa, si da, stiu ca atunci cand o sa fie mare nu o sa mai fie la fel, dar am mai avut, si daca a fost a mea a mea va ramane indiferent cum arata.
Deci, asa, imi doresc mult o capra si gata!
Tata mi-a spus, ori capra ori catelusa.
O sa mooor, imi doresc uffff, nu pot spune cat de mult o capra, dar catelusa... pe care o vad eu dimineata ca vine la mine si e cuminte si ii dau sa manance si se joaca(as da-o cuiva de incredere) si deodata sa dispara din curte, sa nu o mai amsad parca ma doare cand ma gandesc la toate astea, si in plus, la mine are absolut tot, iarba, copaci, pamant, alt partener de joaca, pfuuuu o gramada de spatiu, apa si mancare foarte foarte buna pentru caini, si am luat-o de pe strada pe catelusa, acum ce sa mai zic, sa i-o dau cuiva cand acum incepe si ea sa prinda curajsad
Imi e mila, dar eu ce sa fac...capra sau catelusacrying sincer acum, voi nu stiti cum e sa ai o caprita si nu va bateti joc, vb f serios, nu crd ca stiti cum e sa ii dati voi din biberon si ea chiar sa va creada mama lor, eu am mai avut, si e extraordinar.
Daca nu va simtiti in stare sa raspundenti sincer si fara glume proaste, nu mai raspundeti, nu am chef de "smecheri" care sa se dea ei aici mari ca vai repede au subiect de discutiewinking

8 răspunsuri:
| ღNameღ explică:

Am uitat sa va spun, daca nu o iau eu capra de ziua mea, va fi taiata

| InuIo a răspuns:

Stiu cum ebig grin. Si mie imi plac animalele si vara mi-am petrecuto la tara si fi fericit ca ai catelusa, eu nu am voie sa tin animalestraight face iar pe cele din Romania le vad in fiecare zi dar nu e acelasi lucru ca atunci cand le ti in brate si te joci cu elecrying. Sa revenim la problema ta...te cred ca iti doresti mult capra dar nu abandona catelusa. Animalele in general cainii se ataseaza tare de stapan si schimbarea lui le destabilizeaza [asta ar trebui sa stii si tu daca iti plac animalele] cu atat mai mult daca sunt luate de pe strada. Incearca sa il convingi pe tatal tau sa te lase cu amandoua...altceva nu stiu ce sa iti spun.
PS: chiar e frumos. Mai ales atunci cand se uita cu ochii mari la tine si parca iti spune sa nu pleci de langa ea:-p.

| ღNameღ explică (pentru InuIo):

Cred ca esti singurul/singura care stie cum ma simtwinking

| julial a răspuns:

Pai eu zic sa pastrezi catelusa si in weekend cand mergi la tara vorbesti cu propietarul caprei sa te lase sa ai grija de ea in weekend-uri...sau poti sa cauti pe cineva care poate sa adopte si este o persoana buna(iubitoare de animale)pentru catelusa(ar fi bine sa fie tot cineva din rudele tale sa iti fie usor sa o vizitezi)si sa poti pastra capra.Eu am avut de ales dintre un catel si broscute testoase si am reusit sa il dau spre adoptie unchiului meu care are f mare grija de el. Sper sa-ti fie de folos.Succes!

| 220V a răspuns:

Parerea mea e ca mai bine ti catelusa, deja ai luat-o si o cunosti si dupa cum ai spus, de iti e draga, capra are deja stapan, dar asta numai daca gasesti un stapan pentru catelusa, atunci iti iei capra, daca nu mai bine renunti la capra, pentru ca deja ai catelusa si nu poti sa o abandonezi

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună!
Păii... poți să îi spui tatălui tău să îți ia cățelul, iar capra, cu altă ocazie thinking Cam grea decizie. îți urez succes happy!

| snkdarian a răspuns:

Sincer cu ce te putem ajuta noi? cum te gandesti sa intretii o capra in bloc? laughing sincer e doar alegerea ta