| Angel99Anjelique a întrebat:

Buna as vrea un caine mai mare! Ce recomandati? Husky, labrador lup sau ciobanesc?

Răspuns Câştigător
| onikangel a răspuns:

Eu iti recomand husky siberian!kiss

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu as alege labrador. Uite aici de ce :

http://www.animale.ro/caini/labrador-retriever

| Larette a răspuns:

Trebuie sa stii cum sa ai grija de un husky dau exemplu. Ala nu e caine pentru oricine. Eu ca sa primesc unul, m-am documentat 4 aniwinking.

| xibalba a răspuns:

Labrador. husky lasa mult prea mult par(cam un sac menajer pe zi), iar ciobanesc nu ai specificat de care.

| EUSIATIT a răspuns:

Husky e ok

| Brotacelu a răspuns:

Ciobanesc mioritic romanesc ...nu german

| hiphopbeatz a răspuns:

Retriver sau labrador.

| Ana a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau mi-as cumpara un ciobanesc german, sunt ascultatori, si cand sunt mici sunt tare dragalasi happy

| Instinkt a răspuns:

Husky e un caine foarte frumos dar trebuie dresat bine sa te asculte(e putin incapatanat)
Labradorul e un caine minunat da r trei sa ai mare grija de el
Cainele lup(Ciobanescu german ) e cea mai buna alegere pentru ca sunt cei mai credinciosi si ascultatori caini el nu cere decat sa fie langa tine si vrea sa te apere (pana si politia are caini lupi)
Deci recomand cainni lupi

| OnWeed a răspuns:

Husky sau labrador happy

| JoJo a răspuns:

Husky happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce mai vrei de la el (in afara de dimensiuni) Daca vrei un caine mai energic, alege labradorul. Daca-l vrei pentru paza, una din celelalte variante. Daca-l tii in apartament, ti-as recomanda husky (nu duhneste ca ciobanescul german, si e un caine linistit, si in plus nu prea latra)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Husky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labrador

| ionoion a răspuns:

Dog german.

| arhivistu a răspuns:

Saint Bernard

| glamorous girl a răspuns:

Lup

| tzepy a răspuns:

Buna...
daca vrei un labrador iti pot oferi eu... e catelusa numai ca as vrea sa o poti creste la curte undeva... nu in apartament sau daca sti pe cineva care chiar are grija de ea te rog sa ma anunti. ma gaseti si pe tzepy_cool ca id de mess si iti dau mai multe detalii acolo