| anonim_4396 a întrebat:

Bun TPU! Mama mi-a dat cainele si plang in continuu. Azi la școală am plans toată ziua si toti erau ceva gen "ce ai patit?", doamne ce enervant. Si la cat de tare mă durea capul nici nu puteam sa fiu atenta. Cum sa trec peste asta mai repede? NU spuneti sa imi iau alt caine la fel ca nu mai vreau sa fiu muscata si sa ma duc la urgente iar. O iubeam foarte mult dar asta e, mama a dat-o cuiva si ma bucur pentru ea ca acum sta la curte si alearga toata ziua, dar e greu. Numai poze cu ea am in telefon si NU pot sa le sterg, dar nu mai pot. Plang in continuu, mă doare capul, nu pot sa respir etc.

Dau funda... sad

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Draga mea, imi pare rau.cu toata sinceritatea iti spun ca e mai bine asa, sper ca persoana care a luat-o sa aiba grija de ea.Nu o sa iti recomand in niciun caz sa iti iei un alt catel,pana ce mama ta nu se documenteaza cum se educa un catel,de mic. daca ai mai lua unul,e foarte probabil sa se repete povestea. daca persoana respectiva e vreo cunostinta apropiata, poate nu ar fi o problema sa o mai vizitezi si sa te joci cu catelusahappy, ti-ai mai alina dorul, daca nu se poate, timpul o sa iti mai amelioreze dorul.

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ia sa vad poza cu cainele tau cu care plangeai dupa el? Iti voi spune parerea mea!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cu cât te gândești mai mult la asta cu atât va trece mai greu. Încearcă si nu te mai gândi si ocupati timpul cu ceva si ai să vezi ca totul va fi mai bine. La început e greu, pe urmă o sa treci maibusor peste.

| BeagleLover a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am sa incerc desi ieri am dormit cu haina ei, mi-era prea dor de ea si inca imi e...

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru BeagleLover):

Eu inteleg ca ți-e greu dar daca nu faci un efort cum vrei sa uiti?

| BeagleLover a răspuns:

Mda, merci mult

| Kriszzyy464 a răspuns:

Buna! Încearcă să nu te mai gândești la asta, cu cât te gandesti mai mult cu atât te simți mai rău. Gaseste-ți un hobby care să îți ocupe timpul. Asta cred ca e singura soluție (dacă nu vrei alt câine )
Părerea mea este ca nu ar trebui sa te atașezi prea mult de unele obiecte/animale pentru că la sfarsit când nu le vei mai avea vei suferi...
Asta e părerea mea ☺☺