| MaraMadalina1888 a întrebat:

Dintr-o data nu mai vad bine, adică parca vad ceva alb care imi opreste vederea pe jumătate si peste putin timp imi trece si ma doare capul. Acum 2 zile m-a durut 5-6 ore, am plâns de durere iar eu nu plâng nici cand ma lovesc foarte rau (va dati seama cat ma durea) astăzi iar mi s-a intamplat la fel doar ca nu m-a durut asa tare capul incat am reusit sa adorm si mi-a trecut. Imi e frica ca o sa ma doară din nou asa tare.Vi s-a intamplat? Din ce cauza mi se intampla asta? Anul trecut am pățit de 3 ori intr-un an, acum de 3 zile mi se intampla in continuu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Salut,
Ori ai cefalee ori migrena dar pentru un diagnostic ferm consulta un specialist si fa-ti un tomograf.

2 răspunsuri:
| Pati2500c a răspuns:

Mergi la doctor, nu e de gluma cu asta. El e in cea mai mare masura sa isi spuna parerea

| Curiera a răspuns:

Posibil să ai probleme cu vederea cum nu vezi bine si te doare capul cel m-ai bine du-te la un oftamolog sau la un medic. Fundită