| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Acum 3 saptamani mi-am cumparat un gerbil si este foarte sperios si musca cand il iau in mana si am crezut ca o sa-l imblanzesc dar vad ca nu merge...in continuare este asa. Ce sa-i fac? Funda si vot!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalul ăla nu este chiar de casă. Ba aş spune că e puţin sălbatic, aşa. Deci va mai muşca, trebuie să te acomodezi cu asta.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Dai tu SINGURA mancare, apa. etc, dupa ce te va lasa sa il atingi, mangaiel, sarutal...