| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Mi-am cumparat recent un Gerbil. Este foarte dragut dar atunci cand il iau in mana ma ciupeste. Nu are intentia de a ma musca serios dar ma deranjeaza. Cum as putea sa-l dezobisnuiesc sau ce sa fac sa-i arat ca nu are de ce sa-i fie frica. Funda si vot! :*

Răspuns Câştigător
| MEIALI a răspuns:

Poti incerca sa ii eviti fata, sau mereu cand te ciupeste sa il lovesti un pic(dar nu rau)ca sa stie ca nu e bine, insa mai e si felul cum il iei (nu il poti pur si simplu apuca). Daca nu merge e pana se acomodeaza. Sfat:incearca sa te comporti finut cu el pentru ca este mic si se poate speria repede. Sper ca ti-am fost de ajutor.