| antonia9206q a întrebat:

Bună,acum câteva zile mi-am cumpărat un hamster iar acea doamnă de la magazinul de animale mi-a recomandat niște mâncare pentru aceștia.Însă am observat că hamsterului meu îi plac mai mult semințele de dovleac și semințele normale din punga de mâncarea a hamsterilor. Însă eu nu prea îmi permit să cumpăr o pungă mare de mâncare doar pentru semințele acelea, aș putea să îi dau semințe negre de floarea soarelui fără sare? Vă rog să mă ajutați cei care au hamsteri! Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Dai seminte de dovleac de floarea soarelui neprajite, gasesti pe la bagaine sau prin piete.Dai brinza, le place, deci nu trebuie neaparat sa le dai numa ce gasesti la magazine special pentru sobolanii astia.

Dai bomboane, sunt bomboane special pentru hamsteri, le plac.Mar,vegetale,apa in sticla lor.

| BlablablaFatacudetoate a răspuns:

Da! Principala hrana consta în semințe. Poti sa ii dai și fructe, morcovul este destul de ok pentru ei

| Ghioacă a răspuns:

Eu am 3 și cumpăr mâncare clasică de hamster ...este destul de ieftina dar ii poți da orice semințe sau fructe...