| Aditzza213 a întrebat:

Am 2 perusi, o fata si un baiat. El are gen 3 luni, si pe cap i-au aparut niste chestii albe... Sunt viermisori sau pene? Nu se misca de acolo...

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

NU te speria asa mi-a aparut si mie la perusu meu si m-am dus la veterinar ca nu stiam ce are si a zis asa:Cand ai cad penele si ai cresc altele adica isi schimba culoarea ai apar alea mai intai si apoi se va transforma intr-un puf colorat.

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Sunt pene dar sunt mai groase. Si la al meu apare din cand in cand, cand este nervos sau stresat.

| jeek0 a răspuns:

Nu sunt viermi. ii cresc penele.