| lionmessi a întrebat:

Am o verisoara care a avut doi perusi. Un baiat si o fata.Baietelul a murit acum cate-va zile.As vrea sa aflu cauza exacta dc a murit. El avea urmatoarele simtome:statea numai umflat in pene, nu prea mai putea manca, nu se misca vroia sa doarma cred, dupa putin timp numai putea sa isi miste picioarele dar aripile da.Deci are cineva un raspuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Michaela89 a răspuns:

Hai,ca ți-au răspuns ăștia la întrebare de m-au spart! Oricum mersi ca ai întrebat pentru mine!

| Annapro a răspuns:

Ce copil visezi ma? papagal bai alex laughing, imi pare raw pentru verisoara ta dar nu stiu ce a patit micutul perusi, saracutul... sad

| Aylinn a răspuns:

Intreaba pe animalutze.com happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"O femela si un mascul". Chiar daca poate esti mai mica si nu stii termenii, dar nu vezi ca astia te iau la misto daca nu scrii normal?
In alta ordine de idei, pune intrebarile despre animale la categoria Hobbies&Pets! Acolo sunt mai multi "stapani"!winking

| voicualexvoicu a răspuns:

S-ar putea sa fi avut boala pirozis imi poti spune cate zil a trait copilul?

| voicualexvoicu a răspuns:

Ori a avut parvoviroza b19 care se dezvolta acea boala in sarcina se poate ca iubitului verisoarei tale sa fi fost racit si a ejaculat in verisoara ta

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Pai am avut si un perus avea aproape aceleasi sindrome dar nu putea sa mai zboare.

Cauze:

1 Mancarea lui a fost schimbata si el se obisnuise cu un anumit stil de mancare si asa ii distrugi ficatul
2 Nu a fost franit cu suficente legume si fructe care a dus la un fel de anemie si sa evitati asemenea probleme preparei in fiecare sampata
Reteta :
Fierbe un ou taiel te jumatate da-l prin razatoare pune si cateva coji de ou pentru ca au calciu si mai pune putin morcov ras sau pratrunje.
3 A fost tinut in curent si a racit la plamnii
4 Colivia nu a fost curatata prea des in fiecare saptamna duminica ea o carpa umezesteo cu putin spirt si vei omor microbi. Si niciodata sa nu speli colivia cu clor pentru ca poate sa ramna mici particule in jucarile din lemn si perusiul le cam ciuguleste
5 A murit de batranete

Sper ca te-am ajutat cu drag Stefi

| Mihhaa a răspuns:

A avut aceste simptome si nu ati duso la veterinar :O? perusi se inbolnavesc farte repede, probabil era racit, trebuia sa-i dai bronhipur produs de la sera si-si revenea.

| dana21909 a răspuns:

Poate era batran..sau o raceala la doborat

| tabacugabriela a răspuns:

Eu cred ca cand sa inascut copilul a avut o problema.cate zile a trait copilul si cati ani avea copilul cand a murit

| Oana63 a răspuns:

Si eu am doi perusi. O fata si un baiat! Am avut si eu o femela care a murit si a avut tot aceleasi simptome. Aceasta "boala" o poate avea daca a fost tinut in curent sau nu a fost ingrijit corespunzatorhappy