| InUtZaaa a întrebat:

am 2 perusi happy unul dintre ei are niste pene ciudate pe cap mai ridicate albe...De ce? funda big grin

Răspuns Câştigător
| rosettethedesignerofthemasterpieces a răspuns:

Pai atunci este cum ti-am spus eu. Si ai mei au asa ceva din cand in cand, dar dupa ce le cresc penele de pe cap dispar

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MitroKta a răspuns:

A, nu-i nimic, unii sunt "ciufuliti". Aceia sunt mai speciali. Se pare ca si al tau. laughing
Sa ai grija de ei!

| InUtZaaa explică (pentru MitroKta):

Mersi :*
Dar nu mi se pare normal pentru ca sun ridicate si mai groase sad ca niste cotoare big grin nu stiu cum sa ma exprim straight face

| MitroKta a răspuns (pentru InUtZaaa):

Citeste asta cu atentie, s-ar putea sa nu-i fi amenajat spatiul si asigurat necesitatile asa cum trebuie:
http://www.zooland.ro/Perusii___informatii_generale-4629.html

| InUtZaaa explică (pentru MitroKta):

Mersihappy

| InUtZaaa explică (pentru rosettethedesignerofthemasterpieces):

Hey tu de cat timp ai perusii?

| rosettethedesignerofthemasterpieces a răspuns (pentru InUtZaaa):

De vreo 3 ani, dar mai mereu le cad unele pene si le apar ciumpi din aia. Dar ai tai, ce varsta au?

| InUtZaaa explică (pentru rosettethedesignerofthemasterpieces):

Cam un an cred ca i-am primitbig grin

| InUtZaaa explică (pentru rosettethedesignerofthemasterpieces):

Raspunde te rog la mesaj :*

| rosettethedesignerofthemasterpieces a răspuns (pentru InUtZaaa):

Scuze, chiar nu vazusem mesajul de la tine

| rosettethedesignerofthemasterpieces a răspuns (pentru InUtZaaa):

Pai atunci este cum ti-am spus eu. Si ai mei au asa ceva din cand in cand, dar dupa ce le cresc penele de pe cap dispar

| Flynn2001 a răspuns:

Asa este el ca exemplar! Cum ii cheama? Funda?laughing

| rosettethedesignerofthemasterpieces a răspuns:

Cred ca sunt ciumpi de-ai lor care apar inainte sa le creasca alte pene. Sunt albe si par mai tari nu?

| InUtZaaa explică:

Cand i-am adus la mine nu avea asa ceva straight face

| RobertTPUDinamo1 a răspuns:

Cred ca asa Sa Nascut! big grin funda?