| CoCoPitikA a întrebat:

Am adoptat o cățelușă de la o fată care mi-a zis ca mama e bichon iar tata e metis de bichon cu pechinez. Problema e ca ea e prea mare pentru un bichon la 2 luni. Îmi poate spune cineva cât de mare se va face sau dacă are cineva un cățel ca al meu? Dau funda

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu el la veterinar el după ce il consultă i ti spune.

| Legion7X a răspuns:

Dacă este prea mare nu este bichon ar putea fi rasa Pudel cunoscut drept caniche scrie pe Youtube această rasă să vezi cum arată.
Deși la fel arată ca un bichon ei cresc mult în înălțime numai că unii îl tund.
Un bichon este ca un pechinez ca talie ajuns la maturitate poate arată puțin mai dolofan din cauza stratului de păr alb acoperit față de pechinez.
Dar dacă este așa asta e te-ai păcălit însă ai grijă de el.

| CoCoPitikA explică (pentru Legion7X):

Nu are cum sa fie pudel fiindcă are blana unui bichon, nu E deloc creata.

| Legion7X a răspuns (pentru CoCoPitikA):

Posibil, este un detaliu corect pe care l-ai remarcat vezi și tu cât mai crește