| ligiligi a întrebat:

am auzit ca daca pisica are pui si fata motanul omoara puii.E adevarat?

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Presupun ca da, dar daca e tatal puilor n mod logic nu prea ar avea de ce.La lei spre exemplu se poate intampla ceva asemanator ar in alt context:cum stim ca la lei sunt gupuri, un grup fiind format dintr-un leu si mai multe leoaice. Daca acel leu este dat jos de la conducere de cate un altul, noul rege ii va omori urmasii precedentului pentru a nu i se inmulti genele si ca femelele sa intre cat mai repede in calduri si el sa aiba urmasi.In cazul pisicilor probabil e diferit, dar nu prea cred ca viitorul tata ar avea motive sa-si omoare puii.

13 răspunsuri:
| PinkPanter a răspuns:

Da! O sa-i manance! Fereste-i de el! Bafta!

| Bєshka a răspuns:

Da,dar nu stiu daca toti, asa ca ai grija la pui daca aiwinking

| Bris a răspuns:

Depinde de rasa si daca sunt hraniti motanul, feele si puii.Acest gest de a manca puii se numeste canibalism se intampla cel mai des la pisicile salbatice si la cele de pe strada care sunt flamande dar se pot intampla si alte cazuri ca o problema psihica la motan sau ceva de genu` laughing. Mult noroc la pisicuti.

| ligiligi explică:

Peste 2 saptamani trebuie sa ii puiasca.Multumesc pentru avertizare!

| ligiligi explică:

Daca citeai stiai ce inseamna puit la pisica! cum vrei sa ii zic ca la oameni "naste"? asa se zice la pisica cand naste.Numa tu esti habarnist si nu sti despre pisici.Asa ca mai bine taci!

| ligiligi explică:

Ia uite cine imi comenteaza!

| TreiSurori a răspuns (pentru ligiligi):

Are dreptate, mai treci pe la scoala.
se zice 'mai are putin si fata' nu puiasca...

habarnist? ' sti'? numa?
off

| ligiligi explică:

Hai ma mai lasatima.Eu scriu cum vreau eu nu cum vreti voi!

| ligiligi explică:

Ce va doare pe voi? Daca nu cititi pe net .....se vede ca nu stiti prea multe laughing si mai bine nu va bagati.

| ligiligi explică:

Ori unce s\cititi se foloseste cuvantu asta deci...

| ligiligi explică:

(pentru MyRules)
Dar motanul stie ca el e tatal puilor?

| Xx0Elly0XxBby a răspuns:

Pai daca pisica naste pui si e fata motanul paraseste pisica nu o amoara

| IsBlacks a răspuns:

Mai treci in ...pe la scoala ce dracu inseamna "sai puiasca"?