| anonim_4396 a întrebat:

am o pisica si ea va trebui sa nasca pui si astazi mergea prin toata casa si isi cauta un loc pana am dus-o intr-o camera si i-am pus o cutie si un loc moale. Acum ii este foarte rau. Imi dati niste sfaturi dupa ce naste sa o lasam in casa pentru ceva timp? Si am auzit ca daca atingi puii de pisica apoi motanul si pisica ii omor este adevarat?

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu stiam ca doar puii de iepure nu trebuie atinsi cand sunt mici pentru ca sunt omorati de iepuroaica, pisica nu isi omoara pisoii indiferent cine i-ar atinge, cat priveste statul in casa nu este obligatoriu pentru ca e vara, nu exista riscul de inghet daca ii lasi intr-o magazie ceva, tot ce trebuie este sa fie feriti de ploi sau de razele directe ale soarelui dar in rest nu au ce patii

| untu a răspuns:

Nu este adevărat! Puii nu trebuie atinsi când sunt mici, astfel pisica ii muta in alta parte unde puii vor fi in siguranța in loc uscat si cald!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Si daca ii va muta nu va fi nimic?