| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Am avut o catea care am dat-o la tara si a fatat. Uncheasul meu vrea sa ii ince puii dar eu nu vreau. L-am mai aburit eu dar nu stiu cat o sa mai tina. Ce sa fac ca sa-l conving sa nu-i inece? Vrea sa cumpere cineva? Il dau pe 50 de lei.Sunt 4 baieti si o fetita.Help va rog!

11 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Unchiul tau vrea sa omoare toti 5 pui si tu incerci sa ii salvezi?
Spune-i ca tu ii ingrijesti si sunt sigur, ca de placerea ta, nu ii va inneca.

| DoDo a răspuns:

Eu una nu cred ca vrea sa-i inece cred ca tu vrei da scapi de ei de ai vrut sa-i dai pe bani

| rosto a răspuns:

Pai se vede cat tii si tu la ei daca ceri bani pe ei. nu o sa ii ia nimeni nici gratis, daramite pe bani. dar asta spune unele lucruri si despre tine. straight face

| raluky4 a răspuns:

Pune un anunt pe un site de animale. Da-i la adoptii pentru ca, crede-ma ca nimeni nu vrea sa ia un metis pe bani.Gasesti cu sutele, poate cu miile pe strazi, gratis.
Revenind la subiect, unchiul tau e un om foarte rau, ca sa nu ii spun altfel.

| LULUTZAwhitYOU explică:

Bn ii dau pe gratis dar vreau sa ii salvez! Credeti-ma!

| Laura a răspuns:

Scuze, de obicei pot sa ma controlez dar. BAI FAT`O TU AI PROBLEME?! Si tu fi familia ta straight face Cum sa omoare niste pui de catel, are probleme cu mintea?! Doamne, fereste straight face Cu ce va deranjeaza sarmanele suflete?!? Si daca chiar nu le vrea, sa ii dea la un adapost, la un vecin, la un prieten, o ruda straight face Si tu faci pe inocenta; eu una mi-as da si viata sa salvez un animal nevinovat straight face Macar poti sa ii iei de acolo si sa le cauti adapost, doar sa fie in siguranta, eventual sa ii dai si o palma lu` unchitu` ca macar a putut sa se gandeasca la asa ceva! El merita sa moara inecat!

| foxi a răspuns:

Daca s-ar opri.toti puii fatati de caini si pisici, nu ai mai avea loc in satul respectiv sa locuiesti si tu! e legea firii! nu ai ce face!

| Диана a răspuns:

Doamne! :O Sa-i inece? OMG! Ce fel de om mai e si unchiul tau? :-J

| GdX a răspuns:

Mai bine sa duca cainii undeva pe langa vreo fabrica decat sa ii inece ca le dau oamenii de mancare. Sau sa cheme veterinarul sa le faca o injectie letala ca sa nu ii auzi suferind.

| Roz a răspuns:

Daca ceri si bani nimeni nu o sa ii iahappyconvingel pe unchiul tau sa ii tina pana cand gasesty un stapan...intreaba la rude, vecini, prieteni, cunoscuty si colegi, poate e un adapost la tine in oras... dui acolo Mooolt succes si sper sa te descurci

| Deapop a răspuns:

Incearca sa il mai aburesti si sa ii spui ca si catelusa aceea e mama si sa o lase sa aiba grija de (copii)puii ei.Sau sa vindeti cativa puii si sa pastrati unul. Ai putea face profit pe ei.
Mult noroc!