| bubulina2012 a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa imi cumpere ceea ce vreau?

Răspuns Câştigător
| doinitza94 a răspuns:

Roaga-i frumos; spune-le ca pentru acel "ceva" dorit esti dispusa sa ii ajuti mai mult prin casa, sa ai calificative mai bune in anul de studii ce urmeaza...chestii de astea,in fine, ai inteles tu happy

Dar inca ceva, gindeste-te bine daca ai intr-adevar nevoie de acel lucru, sau e doar o dorinta de moment, pentru ca e posibil sa te plictisesti mai repede decit ai crezut de un lucru care poate sa fie destul de scump.Nu-ti fa parintii sa arunce bani in vint.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marijuana,tableta touchscreen,iphone, laptop nou, masina, pat, casa, caine, crocodil, papagal, lenes? Incearca sa le ceri ceva ce o sa-ti foloseasca la ceva, nu sa te dai mare ca ai X sau Y happy si atunci o sa-ti cumpere