| tauretee a întrebat:

Buna am avut o situatie financiara mai proasta si n-am avut bani sa ii iau papagalului meu mancare e perus si am luat salarul si acum nu mai era mancare la magazinul de unde cumpar eu si na mai mancar de 2 zile si ce mancare mai mananca in afara de mei ca i-am dat si seminte decojite si nu le mananca cam ce ar mai manca? Dau funda + un vot

Răspuns Câştigător
| mikywhiteangel a răspuns:

Cel putin papagalul meu mananca orice. Iti fac o lista cu chestiile pe care le-a mancat si a... spuravietuit. In primul rand moare dupa frunzele de liliac, frunzele si florile de corcodus si dupa paine.
Sunt bune si fructe si legume ca rosii, mandarine, mar, banana, salata(e o leguma?) si cartof copt sau fiert (cartofii cruzi si varza trebuie evitate deoarece nu le fac bine...asa am auzit, eu nu i-am dat).

2 răspunsuri:
| Nick_1272 a răspuns:

Ii poti da malai, fructe(cu cele cu seminte mici), legume fierte (sa nu fie sarate), paine

| tauretee explică:

Buna acum studiaza putin painea sa vada ce este si o mananca multumesc foarte mult ca de 2 zile na mai mancatcrying saracul de el