| RoxIone a întrebat:

Am bichon shih-tzu cu varsta de 6 săptămâni și în această seară a vomitat ce a mâncat. Nu este prima dată când mănâncă mâncare de casă, dar din ce cauză a vomitat?

Răspuns Câştigător
| Sarrya a răspuns:

Si eu am la fel, bichon shih-tzu... si la fel, vomita daca ii dau mancare de casa. Am fost cu ea la doctor. In primul rand, nu ii mai da mancare de casa absolut deloc, vei avea mai multe probleme cu ea (cum ar fi, decojirea pielii). Stiu ca daca ii dai bobite nu mananca pentru ca s-a obisnuit cu mancarea de casa, dar nu e bine pentru ea crede ma...eu am avut mult de suferit cu ea din cauza asta pentru ca nu am stiut ca nu era ok sa ii dau mancare de casa. Si in al doilea rand NU II DA MANCARE DE CASA SUB NICI O FORMA laughing nu vrei sa se ajunga la si mai rau. Si vomita din cauza ca nu ii prieste la stomac, ei sunt foarte sensibili (shih tzu) si nu poate digera mancarea foarte bine, mai ales daca mananca in graba. Te rog fa un efort si dai doar bobite sau mancare umeda de catei. ( A mea se impaca mai bine cu mancarea umeda )