| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un caine bichon maltese in varsta de 2 luni si mi-a vomitat de 2 ori.
Prima oară s-a întâmplat acum o saptamana cand i-am dat ca recompensa ceva de lung de vită. Acoko recunosc ca a fost greseala mea ca era pentru câini adulți.Cum i-am dat o dupa o 3 ore a vomitat-o.
Astăzi mi-a vomitat iar si nu inteleg de Ce.
Nu i-am mai dat din alea.
Mentionez ca eu ii dau doar bobite si apa.
Altceva nu.
O fi si din cauza ca ii dau decat bobite si nu ii dau si mâncare gatita.
Ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| AELD a răspuns:

Câinii au obiceiul de a vomita dacă ceva nu le pică bine, ar trebui sa mergi la veterinar ca sa vadă el dacă nu e vreo problema