| AndreiDuku06 a întrebat:

Buna, am caparat cu ciobanesc de Bucovina, are 8 luni si nu e deloc agresiv. Cum il pot face agresiv? Eu mai am un ciobanesc foarte agresiv oare daca îi pun impreuna schimba comportamentul? Asa el latra dar atata tot, e cam moale, MULȚUMESC.

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

TRADIȚIONAL
se chemă un țigan se plătește bine să îi taie coada cu foarfeca de vie!

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Sau cu foarfeca de tablă
binicul meu așa făcea câinii să fie răi
chema pe unul din ferentexas si ăla tăia coada la câine
apoi când treceau ăia din ferentexas pe stradă câinele cu coada tăiată îi recunoștea și dorea să îi mănânce de vii

asta este soluția tradițîonal Românească aplicată de sute de ani!

| florin926481f a răspuns:

Lasa l asa cum e, de ce vrei sa fie agresiv?
Si faza cu taiatul cozii mi se pare o tortura, in niciun caz sa nu faci asta.

| AndreiDuku06 explică:

Da dar cainele a fost batut cred pentru ca se fereste cand te apleci sau iei ceva in mana un băț etc