| Sandra_Alex_1988 a întrebat:

Am cativa carasi oranda si aurii care de cateva zile au prins o tenta albastruie... sunt activi, mananca, n au alta problema (cel putin aparent), doar ca zici ca le am pus albastru de metil in apa. stie cineva de la ce ar putea fi? S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Am fost la animax si n au stiut sa imi spuna ce ar putea fi sau de la ce.
Apreciez ff mult daca mi ar dat cineva o solutie sau raspuns. Multumesc

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Gandeste-te, ce s-a schimbat atunci: apa, mancarea lor, temperatura, lumina etc.
Poate fi vorba si de o farsa facuta de cineva apropiat.

| Sandra_Alex_1988 explică (pentru Bula):

Mersi muult.
Pfff le-am schimbat mancarea, adica le dau niste fulgi dar tot asa le am mai dat si pana acum, doar ambalajul difera. Plus de asta le am pus un incalzitor care tine apa constat la 25 grade... m-am gandesc sa fie vreo bacterie care se dezvolta la o temperatura mai mare?!? Oare?!?
Asta cu farsa exclus, ca nu are cine.
Ms