| BountyLoverXD a întrebat:

La desen ne-a dat sa facem un desen pe tema pace, fericire, 1 iunie, va rog dati-mi idei ce pot sa fac (nu copii care sunt fericti si bla bla bla) nu trebuie sa fie neaparat pe aceasta tema, cade multe ori profa nu ne face nimic, numai sa fie legat mai ales de pace, de exemplu mie mi-a venit ideea sa desenez o chitara (ma gandeam ca chitara simbolizeaza muzica care simbolizeaza pacea.), dar nu stiu sa contiunui! Am facut chitara, si ce mai pot adauga? Su ziceti-mi alte lucruri ce as putea desena (va zic ca eu sunt chiar talentata la desen big grin )!

Răspuns Câştigător
| FlAiser a răspuns:

O fata si un baiat care tin amandoi un balon pe care e semnul tolerantei sau porumbelul alb semnul pacii. sper ca ti-am fost de ajutor. apropo as vrea sa ne dea si noua asa la desen dar la noi profu da doar aiureli de ex azi ne-a dat sa desenam o balastiera sau sa face scoala viitoruluirolling on the floor

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BountyLoverXD explică:

Ba da... dar asteptam mai multe raspunsuri, ca daca dadeam funda poate alte raspunsuri nu veneau vazand ca funda a fost data...

| ChiyoTheo a răspuns (pentru BountyLoverXD):

Ai ales bine cui sa ii dai funda. Este o idee buna. Dra a mea nu ti-a placut? crying

| BountyLoverXD explică (pentru ChiyoTheo):

Ba da, ii o idee buna, doar ca eu nu ma pricep sa fac ramuri si chestii din astea asa incrligate sa zic, nu prea ma pricep la natura. big grin

| ChiyoTheo a răspuns (pentru BountyLoverXD):

Okwinking Toate cele bune la scoala

| ChiyoTheo a răspuns:

Poti face chitara intre ramurile unui pom inflorit (de exemplu ramuri de cires), care sa fie prinse de chitara, ca si cum ar exprima pacea si linistea, legatura dintre om si natura.
Sper sa iti placa. Sa iei numai 10! Bafta!

| Anonimusss99 a răspuns:

BUNA! Poti sa faci in jurul chitarii steagul Europei dar sa nu para ca este facut cu mare atentie, mai dezordonat(sa fie fondul) si printre stelute sa scrii cu creionul sau cu carioca cu ce vrei, numai "pace"(poti sa faci toata plansa sau doar cat vrei). Sper ca te-am ajutat.:*

| Cipry15 a răspuns:

Poti face un porumbel cu o ramura de maslin in gura.