| Culturism69 a întrebat:

Dati-mi o idee cum sa-mi fac programu de antrenament saptamana asta.
Azi am facut Spate, maine nu stiu ce sa fac si miercuri nu ma duc la sala.
Deci ce grupe sa fac Maine ( Marti ), JOi si Vineri.
Picioare nu, ca le fac saptamana viitoare.
Cum sa-mi organizez, Biceps, Triceps, Piept, Umeri thinking

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mai poti incerca piept-triceps si spate-biceps happy

6 răspunsuri:
| BMWPower a răspuns:

Frate uite eu asa fac si mai schimb foarte rar, Luni : Biceps + Piept, Marti: Triceps + Spate, Miercuri : Umeri +Trapez Si Piciore. Si de ex Miercuri am ramas la umeri, si trapez Joi continui cu Biceps si Piept ( Continui de unde am ramas) Sambata + Duminica Pauza happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru BMWPower):

Luni bicpes si marti spate?
luni piept si marti triceps?

cine te-a invatat prostia asta de program?

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Pana la urma asa fac :
Marti : Umeri cu Trapez.
Joi : Piept.
Vineri : Biceps + Triceps.
Stiu ca obosesc tricepsu de joi la Piept dar alta varianta nu am. Ca azi ( Marti ) nu pot face respectivele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Ok

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Spatele l-am facut ieri si Triceps dupa piept am m-ai facut, idee cam proasta ca il obosesc rau la piept si nu il mai lucrez bine.
Mersii de sfaturi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Se cheama preobosire.

cand faci spate-biceps sau piept-triceps, la grupele mici ( biceps, triceps ) faci un singur exercitiu de baza, e suficient. Si ai grija cum faci grupele mari, sa implici cat mai putin pe alea mici.

E o metoda foarte eficienta de antrenament, daca stii cum

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Mai poti incerca piept-triceps si spate-biceps happy