| TeioTeodora a întrebat:

Buna, am de gand sa cumpar un papagal Agapornis in curand... As avea nevoie de niste idei de nume si, pentru cei care au unul din aceasta rasa, niste exemple de colivii potrivite (niste linkuri ar fi perfecte). Multumesc!

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

Atentie animalele exotice poarta boli deosebite pentru care sistemul de sanatate si medicii din Romania nu au inca tratamente
sau măcar experiență și așteptări pentru a le putea depisata
asa că este posibil să o cam încurci
mai bine te-ai interesa de deparazitare
ti-ai lua lampi cu ultraviolete sa ii desinfectezi cusca daca il iei cu tot cu cucșcă
și așteptăte sa iei ceva de la el
sansele sunt foarte mari să transmită ceva

asa că gândeștete de două ori inainte