| Caroline07Forbes a întrebat:

Deci, in curand imi voi cumpara un papagal agapornis, baiat. Nu stiu ce nume sa ii dau. Se spune ca agapornisii sunt foarte destepti, iar in engleze rasa lor sa numeste Love Bird ( pasarea dragostei ). As vrea niste nume care chiar sa semnifice ceva. Nu conteaza din ce limba vine. A, si mama a zis ca vrea sa fie usor de pronuntat. Va rog. Dau funda. Vot nu pot, dar as da! Merci mult anticipat. Sio papagalul va va multumi. Bye

Răspuns Câştigător
| MisterIcs a răspuns:

Carioca(e de băiat), Paco, CoCo, KiKi, Rocco, Rio, Alfredo, Dante, Papi, Cico, Paulie, Rey, Delir. Sper că te-am ajutatwinking

4 răspunsuri:
| gabrielaoana11 a răspuns:

Si eu am agaporis dar ai mei sunt cupluhappy
app eu am auzit ca daca unul dintrei moare moare si celalalt asa ca mai iai lua o prietena
eu le.am pus kiki (*fata() miki(baiatu)big grin
sper ca te.am ajutat
daca vrei mai mult detalii rasp aici si iti dai id pe privat(stii ff multe depre ei)
si sa iti rasp eu zic:miki

| Caroline07Forbes explică:

Scuze pentru greseli... M-am grabit putin cam mult.

| Caroline07Forbes explică:

Merci mult, toate numele sunt frumoase. In orice caz, l-am numit Figaro. Imi puteti da si alte date despre dresaj? va rog...

| Eoop23 a răspuns:

Eu zic ca e frumos numele Cipy...
Sper ca te-am ajutat, funda?