| Alara a întrebat:

Am găsit un pisoi care are aproximativ 3-4 saptamani. Avea foarte multi purici asa ca i-am facut baie cu o solutie anti-purici. Dupa ce am terminat, a dormit vreo ora si cand l-am dat jos din cutie am observat ca merge intr-un mod ciudat. Ca si cum nu are echilibru sau de parca nu isi simte pernutele de la labute. De mancat, mananca, doar ca problema asta nu o avea inainte sa-l spal. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că băița l-a afectat cu ceva pe pisoi, doar dacă apa a fost foarte "rece". Poate nu i-a plăcut când i-ai făcut băița și merge într-un mod mai ciudat sau dacă ai zis că are aproximativ 3-4 săpt. pisoiul cam atunci va încerca să se ridice în picioare și să meargă deși primele lor mișcări pot fi clătinate. Cred că merge așa pentru că este ud dar după ce se va usca îți spun eu că își va reveni.(nu prea are cum de la o băița să rămână așa).
Uite aici mai multe:
http://pisicata.ro/primele-6-saptamani-ale-pisoilui

| Alara explică (pentru anonim_4396):

Inainte sa o spal era rapid, acum abia merge. Ma gandesc ca a inghitit putina solutie atunci cand l-am spalat sau poate a fost puternica solutia. Mie frica sa nu ii fi facut mai mult rau decat bine.