| AnimalLover02 a întrebat:

Am inca o intrebare despre achizitionarea unui hamster! laughing
In cat variaza pretul total?(cusca care are toate accesoriile+talaj+hamster+mancarea lui)
As vrea o lista cu toate ce trebuie cumparate, pretul lor si pretul total (aproimativ)

Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...
Eu am dat:
- 20 sau 20 si ceva de lei pe hamster.
- 45 de lei pe cusca, cu toate accesoriile incluse (rotita, din ala de apa, o chestie pentru mancare, casuta plus 2 scari sa se urce la etaj)
- pe mancare dau 4 lei si imi ajunge cateva luni. In afara de mancarea asta de la pet shop ii mai poti da fructe, legume din piatahappy
- talajul nu stiu cat costa ca din ala nu am cumparat. Eu stau la tara si folosesc rumegus rezultat din taierea lemnelor.
Daca mai ai vreo intrebare, nu ezitawinking

| AnimalLover02 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu mai raspunde nimeni pana maine, iti voi da funda... Am doar o intrebare happy Ce hamster ai(ce rasa) ce parere ai despre el?(Ce-ti place foarte mult la el si ce Nu prea esti multumit la el! )

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnimalLover02):

Stai linisti/a. Poti sa dai fudna oricui. Eu nu raspund pentru niste prostii vrituale. Raspuns pentru a ajuta, pentru a critica sau pentru a face caterinca. In cazul de fata, pentru a ajuta.

O sa iti raspuns sincer si iti zic ca nu stiu ce rasa e. Cand l-am luat stiam, d ar intre timp am uitat in ce rase sunt impartiti. Aveam un pliant de la respectivul pet shop, dar nu mai stiu pe unde e. Nu e din ala mic, Roborovski sau cum ii zice si nici din ala gras rau. E ceva intre mi se pare. E alb, daca asta te ajuta in determianrea rasei.
Imi place ca e simpatic. Cand l-am luat era sperios, musca. Acume bland, vine de unul singur in palma mea si mi se pare foarte dragut, mai ales cand mananca, ca i se umfla obrajiihappy
Nu prea sunt multumit ca e animal nocturn. Cand sting becul si opresc laptopul ca sa ma culc incepe sa faca galagie. Roade cusca sau se da pe roata si produce un zgomot stresant. Si cam miroase. Recunosc, nici nu prea ii schimb des rumegusul, dar si cand il schimb tot miroase. Intra mirosul ala de pipi in cusca si poate daca o speli bine cu apa calda sa nu mai miroasa asa.