| FashionVictim93 a întrebat:

am luat acum 2 saptamani un perus de la un petshop pe care patronul il oferea gratis pentru ca avea o problema un piciorus. perusul este pui, are vreo 2-3 luni. intrebaream mea este daca ma voi duce la veterinar cu el ar avea cum sa ii vindece piciorusul? are un fel de malformatie de cand a iesit din ou cred sau poate i s-a intamplat ceva, il are intors intr'o parte ..se ajuta de il atunci cand urca etc ( nu este paralizat)..asa mananca, s-a mai si ingrasat, face galagie etcbig grin ..Multumesc happy

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna
Daca e malformatie ( asa s-a nascut), nu poate sa il vindece. Dar daca e rupt sau fracturat, poate sa il vindece. Deci trebuoe dus la un medic veterinar sa vada sigur ce are si el o sa iti spuna dupa un consult daca se poate vindeca sau nu.