| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda pentru cel care imi rezolva nedumerinta!
Deci am primit un perus(femela) acum 2 saptamani e ok se joaca mananca o las libera in camera toate bune si frumoase dar m-am gandit ca se simte singura asa ca i-am luat un partener ..Partenerul e un perus (mascul) si el a fost luat de 2 zile si se cam ciondanesc amandoi intre ei...iar in aceste doua zile perusul(femela) a devenit un pic mai rece in sensul ca nu imi mai urca pe mana. big grin Ei doi stau unu langa altul cateodata...dar se mai si ciupesc. etc
intrebarea este SE VOR INTELEGE VREODATA?

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Desigur ca se vor intelege de ce nu? si eu am avut 2 perusi femela si mascul prima data cand s-au vazut unul cu altul in colivie se mai ciondaneau ba chiar odata cand am fost plecat de acasa cand m-am intors masculul era plin de sange deci inseamna ca sa-u batut dar dupa ceva luni de zile nu se mai bateau si se intelegeau extrem de bine. Deci stai linistita cu timpul se vor intelege Bafta!

2 răspunsuri:
| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Da.de ce nu? acum nu se cunosc dar apoi vei vedea ca dupa catva timp vor sta unul langa altul si nu ii vei mai vedea ciondaninduse

| G-Power_Dorina_1994 a răspuns:

Da se vor intelege am si eu perusi, papagali si zebre australiene la inceput au fost retrasi asa isi ei si la uram dupa 3 saptamani au inceput sa se intelega iar dupa un an au facut oua si asta este sper ca te-a ajutat!
Funda!