| Clariss a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutorul celor care au mai trecut prin asa ceva.am un shihtzu in vârsta de 3 ani si cred ca a răcit, nu tușește nu strănută dar are febra nu mănâncă nu bea nu are energie si are si frisoane câteodată.iam facut supa de pui l-am forțat sa mănânce i-am dat si un sfert de paracetamol si i-am facut si baie de aburi.pe seara își revenise si a mâncat singur insa acum e la fel (de bolnav).nu vreau sa ii mai dau paracetamol deoarece imi este frica. daca știți cumva ce as putea sa ii dau acasa deoarece locuiesc in străinătate intrun sat si pana maine este închis plus ca aici nu este ca la noi aici câinele trebuie sa aibă asigurare etc si al meu nu are din păcate.va rog daca a mai pățiți cineva asa cu cățelul astept sfaturile voastre (daca pana maine nu își mai revenine, normal ca vad cum fac si il duc la veterinar).va multumesc

1 răspuns:
| dianapisica2002 a răspuns:

Sa ai mare grija poate a fost otravit... dar poti sa ii dai oua crude ...stiu ca nu mananca dar tebuie sa il obligi.