| Rooooooooooxi a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Din toamna vreau sa merg la ceva extra-scolar.Pe langa teatru si design vestimentar mai vreau sa merg ori la chitara ori la street dance.Problema este ca nu le pot face pe amandoua. mie imi place mult muzica dar si sa dansez.Imi puteti spune parerile voastre? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Depinde. Chitara poate sa fie recunoscuta mai incolo ca un talent, iar street dance-ul nu. Mergi la teatru si design vestimentar deci. Imagineaza-ti ca cineva te intreaba ce faci iar tu spui: design vestimentar, teatru si street dance. Primele 2 se potrivesc, dau impresia de fata educata si cu picioarele pe pamant, dar street dance-ul strica imaginea. Nici nu ti-ar prea folosi mai inclo, dar chitara, poate avea foarte multe folosuri: poti sa faci cariera din ea daca chiar vrei, faci impresie buna, poti sa compui un cantec de dragoste pentru iubitul tau happy, e un hobby minunat, poti sa-ti faci prieteni pentru cCu street dance-ul nu poti sa le faci pe toate, dar totul depinde de tine.

7 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Chitara nu este asa grea dar nici usoara pentru incepatori,sa nu-ti imaginezica vei canta ca si vedetele,canti catece frumoase,eu fac chitara de doi ani si ceva si nu-mi pare rau,nu se compara lectile de chitara de acasa(pe calculator) cu cele pe care le inveti cu un profesor! nu vreau sa te influentez,este alegerea ta,faci cum simpti tu, daca as da timpul inapoi nu as schimba nimic, tot la chitara m-as fi dus...

| SunShineyKidu a răspuns:

Chiatara!

| Alexutza6755 a răspuns:

Pai eu cant la chitara ca am o profesoara privata care face lectii cand vreau eu, si dans invat singura pe-acasa si de pe net.Dar de curand am gasit si un site cu lectii de chitara.Si are ceva si pe youtube.
Bye!

| tania_5982 a răspuns:

Buna! Eu as merge la Street Dance. Chitara nu prea ma pasioneaza si din cate stiu eu, poti invata si acasa de pe net. La street dance, e altceva. Am prietena care face street si ma mai invata si pe mine cateva miscari. Eu fac deja dansuri de societate cum ar fi : cha cha, tango, vals, salsa, balet, etc. Si eu am cursuri de design vestimentar si in rest nu prea mai am timp de altceva. Scoala, dansuri, design, lectii, prieteni, iesit afara la distractii. Imi cam ocupa timpul...

| selenasel a răspuns:

Eu zic sa mergi la street ca la cheitara e mai usor sa inveti si acasa cum am facut eu

| zamolczezingri31 a răspuns:

Scumpa mea Roxana! Am facut si teatru si film si cascadorie si dans si am si cantat si inca mai cant.Iti dau un singur sfat, la care te pot ajuta cu placere in ceea ce vei alege sa faci:Imbina placutul cu utilul.1)- Teatrul se conopeste foarte bine, la un momen dat, cu design-ul vestimentar. 2)-Muzica se contopeste foarte bine cu dansul si chiar daca vei canta la chitara(ghithara-la origini), poti foarte bine sa si dansezi in acelasi timp.Te pot ajuta si sfatui cum sa procedezi, daca vei dori sa invei si sa ne intalnim-chiar si pe mess, pe ID-ul: z_ingri31@yahoo.com; Numai asa le poti face pe toate.Si chiar daca te ghidezi dupa proverbul stramosesc:"Cine alarga dupa doi iepuri nu prinde niciunul", eu iti spun ca se poate sa faci si teatru si design si dans si muzica.Dar, totul depinde de tine.Intreab-ti inima si sufletul ce vor sa faca si ma vei avea langa tine.Cu stima si respect pentru tine si pentru ce vrei sa faci, al dumitale Zamolczez Ingri

| Capsă a răspuns:

Pai. eu zis sa te duci mai bine la street dance pentru ca chitara nu e atat de grea [nici usoara nu este], eu am invatat sa cant la chitara acasa, luand acorduri de pe net ...acu` tu faci cum vrei, asta e doar o sugestie